15 Temmuz gazisi Yusuf Atak o geceyi unutamıyor

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 8 yıl geçti. Hain gecede 2 binin üzerinde kişi gazi oldu, 200’den fazla kişi hayatını kaybetti.

Gazi olan isimlerden biri de, darbe girişimi sırasında memleketi Haymana’da bulunan 58 yaşındaki emekli astsubay Yusuf Atak oldu. Atak, yıllar geçmesine rağmen yaşadığı o hain geceyi unutamadığını ifade ediyor. 

Emekli astsubay Yusuf Atak, darbe girişimi haberini alır almaz Ankara’ya doğru harekete geçti. İlk önce Gölbaşı’na giden Atak, Genelkurmay Başkanlığı’na geçeceği sırada darbecilerin hedefi oldu ve 3 kurşun ile yaralandı.

3 KURŞUN İSABET ETTİ

Kurşunlardan 2’sinin çıktığını birisinin ise vücudunda durduğunu söyleyen Atak; “Şeref olarak taşıyoruz. Ağrılar sızılar da maneviyatın yanında bir hiç bizim için. Üniformalı insanların bunu yapmış olması bizi üzdü. Milletimizle ne kadar gururlansak az.” ifadeleriyle hislerini dile getirdi. 

“İNSANLAR ÖLÜME KOŞUYORLARDI”

“Ölmek var dönmek yok” şiarıyla yola çıktığını kaydeden Atak; “Biz cenazemizin nereye kaldırılacağına kadar her şeyi konuştuk giderken. İnsanlar ölüme koşuyorlardı. İnsan ayağının takılacağını bilse hareket etmez. İnsanlar öleceğini bile bile o uğurda silahların mermilerin geldiği noktaya doğru koşuyorlardı. 7’den 70’e her kesimden insan oradaydı. Milli mücadeleye onlar dahil olmuşlardı.” dedi.

KAYNAK: ÜLKE TV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir