Belediye otobüsleri ve çalışanları seçim meydanında: Yavaş’tan “hızlı” çark

Başkan seçildikten sonra çıktığı televizyon programlarında “Gerçekten emeğini veren insanlarla çalışıyoruz onları ne maçlara götürüyoruz, ne de mitinglere zorla götürüyoruz” diye konuşan Başkan Yavaş’ın özel işlerde kullanılması yasak olan toplu taşıma araçları ile kendi mitingine belediye çalışanlarını taşıması Ankara gündemine bomba gibi düştü.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı ve adayı Mansur Yavaş, CHP lideri Özgür Özel ve CHP’nin Etimesgut adayı oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun katıldığı  Etimesgut’taki seçim koordinasyon ofisinin açılışının gerçekleştiği mitinge Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının ve CHP’li vatandaşların EGO’ya ait otobüslerle taşınması Ankara gündemine bomba gibi düştü. Yavaş’ın geçmişteki konuşmaları ile tamamen çelişen görüntüler tepkilere neden oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkan seçildikten sonra çıktığı tv programlarında geçmiş dönemlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının zorla mitinglere götürüldüğünü iddia etmiş ve “Gerçekten emeğini veren insanlarla çalışıyoruz onları ne maçlara götürüyoruz, ne de mitinglere zorla götürüyoruz.” diye konuşmuştu. Hızını alamayan Yavaş, Ankaralılar’a “Kanunsuz bir şekilde mitinglere otobüsleri gönderip içine yolcu olarak belediye çalışanlarını bindirenlerden hepsinin hesabını soracağız” sözünü vermişti.

Ancak Başkan Yavaş’ın CHP’nin 14 Şubat’taki Etimesgut SKM açılışına Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları ile belediye personeli taşıdığı görüntüler Ankara gündemine bomba gibi düştü. Yavaş’ın CHP mitinginde Ankara Büyükşehir Belediyesi kuruluş EGO’ya ait otobüslerle miting alanına belediye çalışanlarını ve CHP’li vatandaşları getirttiği görüntüler duyarlı Ankaralılar tarafından kameraya alındı. Kamuya ait taşıtların parti mitinglerinde kullanılmasına tepki gösteren Ankaralılar, “Kendi sözlerinin tersini yapan Yavaş çok hızlı çark etti” yorumlarını yaptılar. 

EGO otobüsleri ile CHP mitingine personel ve partilileri taşıtan Yavaş’ın sadece otobüsleri değil Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ANFA Şirketi’ne ait olan çok sayıda hizmet aracını da seferber ettiği görüldü.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir