İnci Taneleri’nde Azem Yücedağ oğlunun karşısına çıktı! Dilber’in feryadı karşılıksız kaldı

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Hazar Ergüçlü’nün paylaştığı, kadrosunda Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan, Rıza Kocaoğlu’nun yer aldığı ‘İnci Taneleri’ dizisinden öne çıkanlar şu şekilde:

AZEM ÇOCUĞUNUN FOTOĞRAFINI GÖRDÜ

Emniyet Müdür Yardımcısı Erman hocası Azem’e oğlunu bulduğunu söyledi. Azem, Cihan’ın fotoğrafına bakınca “İnsan bir fotoğrafa bakıp, aynı fotoğrafta bir sürü fotoğrafı nasıl görüyor ki? Bebekliği, çocukluğu… Ne kadar da yakışıklı olmuş oğlum.” dedi. Erman çocuğunun bir çok suça karıştığını ifade etti.

NUSRET, SIRAT’TAN HAMLE BEKLİYOR

Nusret cezaevinden Cihan’ı aradı. Cezaevindeki sesizliği dile getiren Nusret, Cihan’ı kafa tuttuğu Sırat’a karşı uyardı. Suat’ın da kardeşi Hatice’den uzak durmasını istedi. Cihan, Suat’ı uyarsa da Suat birbirlerini sevdiklerini ifade etti. Cihan, Nusret’in kararının net olduğunu belirtti. Suat, ‘Ben Hatice olmadan yaşayamam abi’ dedi. Cihan, ‘Yapacak bir yok. Hatice’yle konuş, bitir’ cevabını verdi.

GÜNGÖR YALAN SÖYLEDİ

Azem, Cihan’ı arayışa çıktı. Cihan’ın olduğu mahallede ismini kime sorsa, herkes polis ya da düşman endişesiyle tanımıyorum cevabını verdi. Azem oğlunun evlatlık verildiği Güngör Seyhan’ı buldu. Ona öz çocucuğu olup, olmadığını sordu. Oda öz çocuğu olduğu yanıtını verdi. Azem emin olmak için Güngör’e fotoğrafını gösterse de Güngör yalan söyledi. Azem giderken ismini ve numarasını peçeteye yazdı. Dolmuşa bineceği sırada Hatice onu görüp yanına gelse de yetişemedi.

PİRAYE’NİN TAVRI AYÇA’YI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Azem, Ayça’yı ilk deneme sınavına soktu. Ayça 25 sorunun 12’sini doğru bildi. Ayça bunu annesi Piraye ile paylaşmak istese de Piraye işlerinden ötürü kızıyla ilgilenemedi. O sırada Hatice, Azem’le konuşmak için odaya girdi ve üniversite sınavına hazırlandığını, hukuk okumak istediğini söyledi. Azem ücretsiz ders verebileceğini belirtti. Hatice geçen gün mahallesinde Azem’i gördüğünü ve şaşırdığını ifade etti. Azem’de Güngör’ü tanıyıp tanımadığını sordu. Hatice’yle bu konuyu konuşmak isterken Kasım aradı, konu dağılınca Hatice ve Azem odadan ayrıldı. Ayça’yı üzgün gören Azem, Piraye’yle konuşmak için yanına geldi. Çocuğuyla daha çok ilgilenmesi gerektiğini belirtti.

HAYATINIZDA BİRİ YOK MU?

Azem’in konuşması sonrasında Piraye kızından özür diledi. Piraye ile Ayça’nın arası Azem’in çabasıyla düzeldikten sonra Piraye ile Azem köşkün bahçesinde birbirlerini tanımak üzere sohbete daldı. İkili konuşurken Azem’e, Dilber’den mesaj geldi. Mesajı sesinden şüphelenen Piraye, ‘Hayatınızda biri yok mu?’ diye Azem sorsada net bir cevap alamadı. Azem’de aynı soruyu Piraye’ye sordu. Dilber’in art arda gelen mesajları sonrası Azem evden ayrıldı.

‘ATEŞLE OYNUYORSUN’

Azem, Piraye’nin köşkünden ayrıldıktan sonra otele geldi. Dilber, Azem’in çocuğunun yerini öğrenmesini kutlamak için özel bir yemek ayarladı kendi odasında. Odada açacak olmadığı için Azem odasından getirmeye gittiği esnada Zahir’den Dilber’e ‘Ateşle oynuyorsun. Beni de kendini de yakacaksın’ mesajı geldi. Dilber ve Azem’in biraz keyfi kaçtı.

DİLBER’İN FERYADI KARŞILIK BULAMADI

Dilber müzikolden çıktığı esnada karşısına Zahir çıktı. Zahir çocuklarının arabada olduğunu söyledi. Dilber, oğluna feryat etse de minik çocuk onu duyamadı. Zahir’de yanına girmesine izin vermedi. Annenin feryatları karşılıksız kaldı.

PİRAYE İLE AZEM YAKINLAŞTI

Piraya ısrarla Azem’i kardeşi Tayfun’un doğum günü partisine çağırdı. Azem ilkten nazikçe reddetsede Ayça’nın da araya girmesinden sonra dayanamayarak davete katıldı. Tayfun ve abisinin hoş olmayan davranışlarından sonra Azem partiden ayrılmak istedi. Piraye de davetlisine yapılan davranışlardan çok rahatsız olarak Azem ile birlikte kardeşinin doğum gününden ayrıldı. Gece beraber yemek yiyen Azem’le Piraye güzel vakit geçirdiler, ikili arasında yakınlaşma oldu.

AZEM OĞLUNUN KARŞISINA ÇIKTI

Gece Dilber ile konuşan Azem ne olursa olsun sabah oğlu Özgür ile konuşacağını ifade etti. Sabah olduğunda Güngör’ün kafesine giden Azem’i, Cihan’ın (Özgür) arkadaşları alarak otoparka getirdi. Cihan’ın gelmesiyle Azem ağır adımlarla oğluna doğru ilerledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir