Netflix zamlara rağmen abone sayısını rekor seviyede artırdı!

Netflix Çarşamba günü Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa’daki bazı yayın planları için abonelik fiyatlarını artırarak yeni müşteri beklentilerini alt üst etti ve hisseleri %13 yükseldi.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE 9 MİLYON ABONE KATILDI

LSEG’e göre, üçüncü çeyrekte Netflix’e dünya çapında yaklaşık 9 milyon abone katıldı ve Wall Street analistlerinin 6 milyonluk tahminini aştı. Netflix, içinde bulunduğumuz çeyrekte de benzer sayıda ekleme beklediğini söyledi.

Bu güçlü performans, ABD’deki prodüksiyonun büyük bir bölümünü durduran Hollywood’daki işçi gerilimlerine rağmen Netflix’in başarılı olduğunu gösterdi.

Netflix, dizi ve filmlerinin çoğunu denizaşırı ülkelerde üretiyor ve bu da yeni kayıtların büyük bir kısmını oluşturuyor.

Netflix, saygın Japon manga serisinin canlı aksiyon uyarlaması olan “One Piece “in küresel başarısına ve dünyayı dolaşan yerel yankı uyandıran hikayelere yaptığı büyük yatırımın bir örneğine işaret etti.

Yayın devi ayrıca Comcast’ten isansını aldığı hukuk draması “Suits” ve HBO’nun İkinci Dünya Savaşı dizisi “Band of Brothers” gibi uzun soluklu televizyon programlarına da yeni izleyiciler çekti.

NETFLİX ABONELİK HİZMETLERİ NE KADAR OLMUŞTU?

Yapılan zamla birlikte Netflix’in yeni ücretleri şu şekilde oldu:

Temel Plan fiyatı 63.99 TL’den 99,99 TL’ye, (Tek cihazda SD kalitede izleme)

Standart Plan 97.99 TL’den 149.99 TL’ye, ( İki cihazda HD kalitede izleme)

Özel Plan ise 130.99 TL’den 199.99 TL’ye (Dört cihazda Ultra HD kalitede izleme) yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir