Toğrul Allahverdili: Seçimlerde tek Azerbaycan değil Türk dünyası kazandı

Azerbaycan’ın Gençlerin Girişimine ve Gelişimine Destek Birliği ve “İnterpress” medya grubu Başkanı Toğrul Allahverdili Azerbaycan’da gerçekleşen ve İlham Aliyev’in yeniden zaferiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında konuştu.

Allahverdili’nin açıklamaları şöyle:

“Bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Azerbaycan’ın İstanbuldak’i  Konsolosluğunda oy kullandım. Kardeş Türkiye’de vatandaşlarımız arasında seçmen katılımının yüksek olması gurur vericidir. Elbette bu faaliyetin temel sebebi 30 yıldır işgal altında olan topraklarımızın özgürleştirilmesidir.

“TÜRK DÜNYASI KAZANDI”

7 Şubat seçimleri sonucunda devletimize çifte standartlar uygulayanlar, Azerbaycan ve Türkiye kardeşliğini kıskananlar, Milletimizi bölmeye çalışanlar yenildi, Türk dünyası kazandı ve her zaman da kazanacak.”

Türk dünyasının Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sayesinde birleştiğini belirten Allahverdi, bu davayı başka bir liderin taşıyamayacağını söyleyen Allahverdili sözlerine şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türk dünyasında bir birleşme ve kalkınma gerçekleşti. Bu seçim sadece Azerbaycanın seçimi değildir. Bu seçim, Türk dünyasının seçimidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir